Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zyskaj już dziś kupon rabatowy o wartości 3%!

nie teraz nie, dziękuję
0
Koszyk jest pusty

Czym wiercić w płytkach gresowych i w glazurze?

Jakie akcesoria wybrać do wiercenia?

Wiertła i otwornice do gresu i glazury

wiertla_i_otwornice_do_gresu_i_glazury.jpg 

W dzisiejszych czasach na ścianach królują twarde płytki z gresu. Abyśmy mogli wywiercić w nich otwory potrzebujemy specjalistycznych wierteł diamentowych. Zwykłe wiertła widiowe lub do szkła nie zdadzą tutaj egzaminu. W grę wchodzi diament. Jest kilka wersji takich wierteł diamentowych. Możemy je pogrupować w zależności od twardości materiału. 

Do twardszych płytek gresowych dedykuję już wiertła do pracy na sucho Dry Gress i DRYGRES 4DRILL. Jedna i druga seria wierteł i otwornic ma duży i wytrzymały nasyp z diamentów przemysłowych. Różnią się sposobem mocowania i maszyną do których są dedykowane.

5991-wiertlo-drygres-o-12-mm-1-a-rubi.jpg4917-wiertlo-drygres-o-68-mm-1-a-rubi.jpg

Wiertła Dry Gress mają gwint M14 i są dedykowane do pracy wraz ze szlifierką kątową. Nie jest przy tym też wymagania w niej regulacja obrotów. Otwornice mogą wiercić z prędkością nawet 14 000 obrotów na minutę. Seria ta jest wybierana najczęściej przez profesjonalnych glazurników.

 

 

 

5923-wiertlo-diamentowe-drygress-4drill-6mm-5-a-rubi.jpg5923-wiertlo-diamentowe-drygress-4drill-6mm-6-a-rubi.jpg

 

 

 

 

 

 

DRYGRES 4DRILL występują w mniejszej średnicy od 6 do 20mm. Przeznaczone są do używania z wkrętarkami lub wiertarkami. Mają drobniejszą strukturę diamentu. Również obroty z jakich korzystamy przy tych wiertłach są rzędu 1 000 obr/min. Te wiertła często osoby mniej doświadczone lub te które wolą pracę z wkrętarką.

 

Oba rodzaje wierteł i otwornic Rubi DryGres dedykujemy do pracy w twardych płytkach gresowych.

 

 

 

A co do miękkiej glazury?

5979-wiertlo-easy-gres-o-75-mm-1-a-rubi.jpg

Tutaj mogę polecić serię Easy Gres. Otwornice które królowały u wykonawców jeszcze kilka lat temu. Świetnie sprawują się przy wierceniu w glazurze. Opcjonalnie można też ich użyć do pracy przy gresie – tutaj musisz jednak pamiętać, że nie będzie to efektywne wiercenie i potrzebujesz więcej czasu na zrobienie otworu. Aby nie spalić wierteł przy pracy musisz je cały czas chłodzić wodą. Jest dedykowana specjalna hydronetka ciśnieniowa wraz z prowadnicą które zapewnią Ci większy komfort przy pracy tymi otwornicami. Średnice które znajdziesz w naszej ofercie mają rozpiętość od 6mm do 120mm. Zalecam używać wkrętarki do wiercenia - potrzebujemy niskich obrotów ok 500 obr/min oraz zabezpieczenia przeciw przepięciu przy pracy z wodą.

 

 

 

 

 

 

Największy sklep dla glazurnika w Lublinie!

Od wielu lat jako oficjalny diler marki Rubi zapewniamy wykonawcom dostęp do najwyższej jakości produktów do układania glazury i gresu.

W naszej ofercie znajdziesz pełen asortyment: