0
Koszyk jest pusty

Laser czteropłaszczyznowy Nivel System CL4D-B

Nivel System Polska gdzie 3 to za mało tam jest laser CL4D-B

Nowa generacja laserów płaszczyznowych. Czemu nowych? Mamy w nim zastosowane trzy nowości które do tej pory nie były oferowane w tej klasie sprzętu.

20221028_140424.jpg20221028_140935.jpg

Pierwsza - najmocniejsza wiązka światła - niebieska od długości 505nm - wizualnie wiązka nadal jest zbliżona jest barwą do zielonej natomiast ma większą częstotliwość - po ludzku znaczy to, że jest ona bardziej zwarta i klarowna - przy większym nasłonecznieniu pomieszczania będziemy ją lepiej widzieć.

20221028_140922.jpg20221028_140501.jpg

Druga - ilość wiązek. Mamy tutaj dodatkową dolną wiązkę która sprawdzi nam się np do wylewek samopoziomujących, układania płytek. Do tej pory laserach mieliśmy maksymalnie 3 wiązki. Tutaj wyznaczymy linię 17mm od podstawy lasera. Wszystkie wiązki mają oczywiście pełen zakres świecenia 360 stopni.

Trzecia nowość - elektroniczna kompensacja poziomu. W poprzednich modelach niwelacja poziomu odbywała się na wahadle magnetyczny. Tutaj wchodzi nam elektronika - w której w końcu nie musimy pamiętać o blokadzie wahadła gdy laser nie jest używany. Bedzie mniejsza szansa, że laser przez naszą nieuwagę zostanie rozkalibrowany.

Laser jest solidnie wykonany - pryzmaty są osłonięte metalowymi kapturkami które ochronią je przed uderzeniami. Obsługa jest dość prosta i intuicyjna. Mamy przycisk włącznika, przycisk odpowiedzialny za włączanie poszczególnych wiązek i magiczny przycisk który spowoduje, że laser będzie użyteczny na zewnątrz - niestety do tego jest potrzebny detektor - a przycisk powoduje uruchomienie trybu outdoor - czyli laser zaczyna mrugać z częstotliwością widoczną tylko dla detektorów elektronicznych. Dla naszego oka nadal będzie się świecił ciągłą linią. W ten sposób (używając odbiornika) zwiększymy też jego zasięg do 140m!

Na wyposażeniu producent dołączył dwa akumulatory - co jest bardzo spoko - kiedy jeden się może ładować a drugi pracować. Jest tarcza celownicza - której zastosowania nie zna wiele osób a dzięki niej możemy wypoziomować np stelaż pod sufit podwieszany. Dostajemy solidną walizkę oraz uchwyt magnetyczny do zawieszania lasera na ścianie czy profilu.
Poprzednia wersja czyli model CL3DG była lepiej sprzedającym się modelem. Czy ten mu dorówna? Czas pokaże. Na pewno ma sporo przydatnych bajerów ułatwiających pracę.

20221028_140424.jpg

PS jest też wersja z zieloną wiązką