Darmowa dostawa od 299 zł

  Dostawa w 24h

  Dotacje

Rankingi i Porady
Które radio budowlane Makita wybrać

Które radio budowlane Makita wybrać

Czy szukając radia budowlanego Makita dostałeś kiedyś zawrotu głowy od ilości modeli i ich symboli?

Co one dokładnie oznaczają i czym się różnią.

Postaram Ci się pomóc w tym artykule opisując każdą grupę radiów i pokazując ich główne różnice.

Zobacz sam które radio budowlane sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Które radio budowlane Makita wybrać
Które radio budowlane Makita wybrać

Często przeglądając ofertę radiów budowlanych Makita można się złapać za głowę patrząc ile podobnych modeli jest dostępna w ofercie. Wszystkie w symbolu mają DMR albo MR i jakieś cyferki. Ale które z nich będzie najlepsze dla Ciebie?

Zacznijmy od wyjaśnienia oznaczeń modeli. Litery na początku symbolu określają nam głównie rodzaj narzędzia oraz na jakim systemie akumulatorów pracuje. Jeżeli chodzi o radia jest to troszkę bardziej zagmatwane dlatego, że działają one na różnym napięciu akumulatorów. 

Modele z oznaczeniem DMR pracują głównie na napięciu 18V z systemu akumulatorów LXT natomiast modele MR na 40V systemie XGT. Od tej zasady jest tylko jeden wyjątek z modem MR052 który pracuje tylko na napięciu 12V.

Liczby natomiast stanowią główne rozróżnienie poszczególnych modeli. Niestety nie ma tutaj jednolitego uszeregowania które odpowiada za kolejność modeli. 

Z całej gamy produktów które służą do słuchania muzyki można wydzielić oddzielną grupę które Makita klasyfikuje jako radio budowlane a nim nie jest. Często gdy klienci szukają na własną rękę dają się zwieść temu błędnemu nazewnictwu. Chodzi tutaj o sprzęty DMR202 i DMR203 które są tylko głośnikami i nie pozwalają na bezpośrednie odbieranie żadnej stacji radiowej. Z takim głośnikiem możemy komunikować się za pośrednictwem telefonu i transmisji bluetooth.

Ale my skupimy się głównie na radiach budowlanych. Makita bardzo często wprowadza nowe modele w tej grupie produktów. Wiąże się to głównie z rozwojem nowych technologii i prowadzeniu akumulatorów na rynek. Możemy spotkać modele radia które obsługują napięcie 12V, 18V i 40V. Ale były wersje które miały starsze sloty na akumulator np 14,4V lub 7,2V. Przez lata na rynku przewijały się modele które miały różne konfiguracje slotów na baterie - natomiast sama technologia zawarta w środku radia była taka sama. Natomiast Makita na ten moment skupia się głównie na tych trzech systemach CXT 12V, LXT 18V i XGT 18V. 

 Podstawowymi modelami od których zaczniemy są: 

DMR112 - wyposażony w komunikację Bluetooth i cyfrowe radio DAB+

MR003G - wyposażony w cyfrowe radio DAB+

MR004G - wyposażony w komunikację Bluetooth i cyfrowe radio DAB+ - dodatkowo slot XGT

Powyższe modele mają monochromatyczne wyświetlacze i dwa boczne głośniki. Posiadają też najbardziej klasyczny wygląd nawiązujący do wcześniejszych modeli.

Następnie mamy modele wyposażone w dwa boczne głośniki stereo oraz dodatkowy głośnik basowy umieszczony na spodzie radia.

MR007G wyposażony w komunikację Bluetooth i cyfrowe radio DAB+ - dodatkowo slot XGT

MR006G wyposażony w komunikację Bluetooth - dodatkowo slot XGT

DMR115 wyposażony w komunikację Bluetooth i cyfrowe radio DAB+ oraz kolorowy wyświetlacz

DMR114 wyposażony w komunikację Bluetooth 

Te radia mają już nowoczesny wygląd z bardzo smukle zaprojektowanym przodem  

Kolejna grupą są radia wyposażone w ładowarkę. Od lat te modele były wyczekiwane przez klientów. Dzięki temu rozwiązaniu możesz naładować swoją baterię w momencie kiedy radio jest podłączone do sieci. Oba modele mają klasyczny wygląd i są wyposażone w dwa głośniki.

DMR300 wyposażony w komunikację Bluetooth

DMR301 wyposażony w komunikację Bluetooth i cyfrowe radio DAB+

Ostatnią gamą produktów jest nowość Makity która mocno wchodzi rynek aktywnego wypoczynku i kempingu. Mówimy tutaj o radiach połączonych z latarkami a właściwie lampionami. Idealnie sprawdzą się na wszelkiego rodzaju wyjazdach biwakowych - pod namiot, ryby czy ogniska. Te modele możemy zasilać tylko z jednego napięcia akumulatora i nie są wyposażone w zasilanie z sieci 230V.

DMR055 - system LXT - wyposażone tylko w lampę boczną 

DMR056 - system LXT - wyposażone tylko w lampę boczną z możliwością zmiany barwy światła na ciepłą i zimną oraz  górną latarkę, z komunikacją Bluetooth oraz DAB+

DMR057 - system LXT - wyposażone tylko w lampę boczną z możliwością zmiany barwy światła na ciepłą i zimną oraz  górną latarkę, z komunikacją Bluetooth 

MR010G - system XGT - wyposażone tylko w lampę boczną z możliwością zmiany barwy światła na ciepłą i zimną oraz  górną latarkę, z komunikacją Bluetooth oraz DAB+

Każde z powyższych modeli jest przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach jakie nieraz panują na budowie. Posiadają IP56 czyli zabezpieczenie przed pyłem i wodą. Żaden pył z gładzi czy deszcz nie jest im straszny.

Mam nadzieję, że ta lista pomoże Ci lepiej i łatwiej wybrać budowlane radio Makita.

do góry

[#TITLE#]

[#TEXT#]

OK
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium