Darmowa dostawa od 299 zł

  Dostawa w 24h

  Dotacje

Rankingi i Porady
Które radio budowlane Makita wybrać

Które radio budowlane Makita wybrać

Czy szukając radia budowlanego Makita dostałeś kiedyś zawrotu głowy od ilości modeli i ich symboli?

Co one dokładnie oznaczają i czym się różnią.

Postaram Ci się pomóc w tym artykule opisując każdą grupę radiów i pokazując ich główne różnice.

Zobacz sam które radio budowlane sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Jaką kosiarkę Maity wybrać na małą działkę
Jaką kosiarkę Maity wybrać na małą działkę

Jaką kosiarkę wybrać na małą działkę

Kosiarka elektryczna MakitaKosiarka elektryczna Makita

Podchodząc do wyboru do wyboru kosiarki musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: Jak dużą masz działkę do koszenia. Czasem klienci którzy do mnie przychodzą skupiają się przy wyborze kosiarki na jej mocy i szerokości koszenia oraz na tym czy ma napęd. Następnie w naszej rozmowie wynika, że posiadają niewielki domek lub ich działka jest bardzo gęsto obsadzona i trawy do koszenia nie ma za dużo. Albo potrzebują przewozić kosiarkę z działki na działkę. Dlatego odpowiedz sobie najpierw na to pytanie.

Kosiarka elektryczna MakitaKosiarka elektryczna Makita

Pierwszą zaletą małych kosiarek jest ich waga. Makita w swojej ofercie ma dwa modele dedykowane małym powierzchniom. Są to ELM3320 i ELM3720. Oba modele kosiarek elektrycznych Makita są wykonane z mocnej obudowy z polipropylenu. Dzięki temu możemy zmieścić się w niewielkiej wadze nie przekraczającej 12kg. Co za tym również idzie przy tak niskiej masie nie potrzebujesz dużej siły do prowadzenia kosiarki - dzięki czemu nie potrzebujesz też napędu. Mniej skomplikowana kosiarka elektryczna będzie również mniej awaryjna. A dzięki niskiej masie kosiarki ELM3320 i ELM3720 nie odczujesz zmęczenia podczas pracy.

Jaką kosiarkę elektryczną wybraćJaką kosiarkę elektryczną wybraćJaką kosiarkę elektryczną wybrać

Oba modele kosiarek elektrycznych Makita dedykowane są do ogrodów o powierzchni do 400/500m2. Mówimy tutaj tylko o powierzchni do koszenia. Ich szerokość i moc również są przystosowane do takiego areału. Ale czy możesz nimi skosić np boisko piłkarskie? Oczywiście, że tak. Tylko zajmie Ci to bardzo dużo czasu. Modele ELM3320 i ELM3720 są dedykowane dla Ciebie jeżeli masz niewielki domek na przedmieściach, popularne teraz ogródki przy blokach albo działki ROD.

Kosiarka do małego domuKosiarka do małego domu

Elektryczne kosiarki Makita obecnie są wyposażone w niezawodne silniki szczotkowe. Poprzednia generacja tych modeli uzbrojona była w silniki indukcyjne. Oba rozwiązania są bezawaryjne i nie ma co się bać tej zmiany. Mówię tutaj z kilkunastoletniego doświadczenia w sprzedaży i serwisowaniu kosiarek. Modele ELM3320 i ELM3720praktycznie bezawaryjne przy normalnym użytkowaniu. Nie przypominam sobie też sytuacji w której kosiarki trafiły bo do nas na serwis w momencie gdzie użytkownik nie przyczynił się do tego.

Kosiarka do małego domuKosiarka do małego ogrodu

Czemu silniki tych kosiarek nie mają ponad 2000W? Zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Oba modele małych kosiarek elektrycznych są tak zaprojektowanie aby ich moc była odpowiednia do szerokości koszenia. Dlatego w przypadku ELM3320 mamy 33cm i 1200W a w ELM3720 37cm i 1400W. Taka moc jest dobrana przez grupę japońskich inżynierów i sprawdza się od lat.

Kosiarka do małego ogroduKosiarka do małego ogrodu

Oba modele kosiarek elektrycznych Makita mają możliwość koszenia trawy i pozostawienia jej na trawniku lub zebrania jej do kosza o pojemności 30L lub 40L. Dodatkowo możesz ustawić wysokość koszenia która będzie Ci odpowiadała. Oba modele kosiarek elektrycznych Makita mają regulację wysokości w zakresie 20-55mm.

Kosiarka do małego ogroduKosiarka do małego ogrodu

Dzięki temu, że modele ELM3320 i ELM3720lekkie i mają niewielkie rozmiary idealnie sprawdza się w Twoim małym ogrodzie lub na działce. Bardzo dużą popularnością cieszą się one też wśród osób starszych dzięki łatwości ich obsługi. Przekonaj się sam czy te kosiarki elektryczne są dobrane do Ciebie.

do góry

[#TITLE#]

[#TEXT#]

OK
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium