Darmowa dostawa już od 299 zł

Rankingi i Porady
Czym wiercić w płytkach gresowych i w glazurze?

Czym wiercić w płytkach gresowych i w glazurze?

 

W dzisiejszych czasach na ścianach królują twarde płytki z gresu. Abyśmy mogli wywiercić w nich otwory potrzebujemy specjalistycznych wierteł diamentowych. Zwykłe wiertła widiowe lub do szkła nie zdadzą tutaj egzaminu. W grę wchodzi diament. Jest kilka wersji takich wierteł diamentowych. Możemy je pogrupować w zależności od twardości materiału.

Wiosenne porządki w ogrodzie - przegląd narzędzi ogrodowych na akumulator Makita
Wiosenne porządki w ogrodzie - przegląd narzędzi ogrodowych na akumulator Makita

Jak zadbać o swój ogród na wiosnę

 Wielkimi krokami zbliża się sezon ogrodowy. To najwyższa pora abyś zadbał o zieleń w swoim najbliższym otoczeniu. Dzięki stałej pielęgnacji będzie Ci przynosiła jeszcze więcej radości.

Abyś mógł skutecznie zająć się swoim ogródkiem chciałbym podzielić się z Tobą kilkoma narzędziami które ułatwią Ci w nim pracę. Wszystkie wymienione elektronarzędzia pracują w systemie zasilania LXT - czyli są zasilane jednym lub dwoma akumulatorami o napięciu 18V. Dzięki temu systemowi zasilisz nie tylko narzędzia ogrodowe ale również ponad 400 innych urządzeń z branży budowlanej i przemysłu. Natomiast my skupimy się dzisiaj tylko na wybranych elektronarzędziach.

Zacznijmy od utrzymania trawnika.

Do codziennej pielęgnacji mamy do wyboru szereg kosiarek akumulatorowych. I tutaj od razu nasuwa się pytanie czym one się różnią od siebie. Przede wszystkim zasięgiem koszenia. Ale nie jest to różnica polegająca na tym, że jedna zużywa więcej prądu. Chodzi o szerokość ostrza jakim kosimy. Kosiarki akumulatorowe Makity mają szerokość koszenia od 33cm do aż 53cm. Im szersze ostrze tym producent deklaruje większą powierzchnię od 270 m2 do 1700m2. kosiarka akumulatorowa makita Większość kosiarek Makita jest wyposażona w funkcję mulczowania - czy to w standardzie czy opcji - czyli rozdrabniania trawy i pozostawienia jej w miejscu koszenia. Dzięki temu pozbywamy się problemu ze składaniem skoszonej trawy. Czy koszenia narzędziem akumulatorowym wydaje się dziwne? Jakiś czas temu wszyscy podchodzili do tego bardzo sceptycznie. Natomiast dzisiaj technologia rozwinęła się tak znacząco, że używanie ich stało się normą. Przewagą nad kosiarką spalinową jest taka, że nie musimy martwić się o paliwo, wymiany olejów - i co najważniejsze zwłaszcza dla kobiet - nie musimy się szarpać przy odpalaniu. Po prostu wkładamy akumulator i uruchamiamy kosiarkę przyciskiem. Do tego nie wytwarzamy spalin i hałasu przy koszeniu. W stosunku do kosiarki elektrycznej nie musimy się martwić o rozwijanie przewodów i uważanie aby na nie nie najechać i przypadkowo je uszkodzić.

Podkaszarka akumulatorowa

podkaszarka akumulatorowa makita Drugim najczęściej wybieranym narzędziem jest podkaszarka akumulatorowa. Urządzenie które idealnie dopełni pracę z kosiarka. Podkaszarka np DUR181 dojdzie nam w miejsca niedostępne przy drzewach, krzewach i płotach. Do tego ma regulowaną głowicę dzięki której możemy pielęgnować trawnik przy krawężniku. Ale co jeśli potrzebujemy mocniejszego urządzenia. Na szczęście w ofercie Makity mamy do wyboru ok 14 różnych modeli. Do koszenia nieużytków, przydrożnych rowów, malin i samosiejek możemy wybrać model DUR369. Jest to już pełnowartościowa kosa do której bez problemu zakładamy tarczę metalową. Mocy do tej ciężkiej pracy jej nie zabraknie dzięki czerpaniu mocy z dwóch akumulatorów. Najmocniejsze modele kos akumulatorowych pracują na napięciu 36V czerpanych jednocześnie z dwóch baterii 18V.

Nożyce do trawy i do żywopłotu - bukszpanu

nożyce do żywopłotu makita

Fajnym doposażeniem do tych dwóch narzędzi ogrodowych jest są jeszcze nożyce do trawy i do żywopłotu - bukszpanu. Małe i lekkie urządzenie akumulatorowe idealne do pielęgnacji krzewów. DUM604 i DUM111 mają wymienne ostrza o różnym zastosowaniu. są lekkie i poręczne więc nawet kobiety nie męczą się podczas ich użytkowania. Musimy mieć jednak na uwadze to, że oba narzędzia przeznaczone są głównie do lekkich prac a nie do przycinania kilometrów grubego żywopłotu.

Do tego typu pracy polecam już pełnoprawne akumulatorowe nożyce do żywopłotu. Bez przeciągania kabli zasilających będziesz mógł pielęgnować wszystkie np tuje wokół ogrodu. Począwszy od najprostszych modeli DUH523 po zaawansowane DUH601 są zaprojektowane w taki sposób abyś mógł pracować w każdej pozycji - czy przycinając boki drzewek czy górę. Nożyce do żywopłotu z silnikami bezczotkowymi możesz spokojnie wybrać do świadczenia usług ogrodniczych. Dzięki ruchomej rękojeści którą możesz ustawić w 5 pozycjach nie będziesz miał problemów z formowaniem różnych kształtów przycinanych drzew i krzewów. Dodatkowo jak zdarzy Ci się zakleszczyć gałąź pomiędzy ostrzami te nożyce Makita wyposażyła w bieg wsteczny dzięki czemu nie musisz się szarpać i wyrywać ręcznie krzewów z ostrzy. Wszystkie nożyce do żywopłotu są praktycznie bezobsługowe - wystarczy, że po skończonej pracy wyczyścisz noże benzyną z żywicy.

Dmuchawy akumulatorowe

dmuchawa_akumulatorowa_makita.jpg

Na koniec trzeba posprzątać ogród. Tutaj masz do wyboru szereg dmuchaw akumulatorowych. Najmniejsze modele DUB185 i DUB186 sprawdzą się do utrzymania czystości na kostce - ja osobiście używam ich do wydmuchiwania piasku i brudu z samochodu a myjnie ręczne do suszenia pojazdów. Jeżeli chciałbyś mieć większa siłę wydmuchu np do sprzątającą skoszonej trawy czy liści z drzew to wybierz mocniejsze wersje DUB362 lub DUB184. Niech też nie przeraża Cię ich gabaryt. Pomimo tego, że są dość duże to ważą od 2,5 do 4,2 kg. Do tego na wyposażeniu jest pasek na ramię dzięki któremu poprawisz swój komfort pracy. Makita wypuściła też dwa modele dmuchaw akumulatorowych z odkurzaczem. Model zasilany dwoma bateriami 18V DUB363 potrzebuje przezbrojenia żeby korzystać z jednej lub drugiej funkcji lub DUB187 gdzie mamy przełącznik ciągu. Dodatkowo ten model wyposażony jest w przednie kółka jezdne dzięki czemu nie musisz dźwigać całego urządzenia. A teraz najtrudniejszy temat przyd dmuchawach akumulatorowych - ich czas pracy. Przy pełnej mocy możemy zdmuchnąć np 400m2 liści bądź trawy z kostki ale realny czas pracy to 10-15 min. Brzmi strasznie ale kiedy nie mamy do zadbania ogrodów pałacowych to spokojnie pozwoli Ci zadbać o swoją zieleń.

Jeżeli zdecydujesz na zasilanie akumulatorem swoich narzędzi ogrodowych zyskasz komfort pracy. Zapomnisz o interwałach olejowych, przelewaniu paliwa z kanistrów, robienia mieszanki z olejem i problemów z odpalaniem. Dodatkowo jeżeli wybierzesz jednego producenta zyskasz możliwość rozszerzenia o inne narzędzia które będą pracowały na tym samym akumulatorze

do góry

[#TITLE#]

[#TEXT#]

OK
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium